ENERVİS

 • Enerji sektöründe verimli ve kaliteli çözümler
 • Güneş Enerji Projesi - Anahtar teslim uygulaması

Enerji ve dağıtım sektöründe uzmanlaşmış bir servis sağlayıcı olan Enervis, faaliyetlerine 2012 yılında başlamıştır. Genel Merkezi İstanbul’da olan Enervis, operasyonlarını Bursa ve Kayseri’deki şubeleri ile yürütmektedir. Enervis üç alana odaklıdır:

 • Etüt ve danışmanlık hizmetleri,
 • Enerji verimliliği uygulamaları (EPC),
 • Güneş enerji santrali kurulum ve işletmesi (EPC)

Enervis’in müşterilerine sunduğu hizmetler ve uzmanlaştığı alanlar arasında; sanayide ve binalarda enerji verimliliği danışmanlığı ve uygulamaları, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Danışmanlığı, yenilenebilir enerji sistemleri danışmanlık ve uygulamaları, teknik-mesleki eğitim, doğal gaz altyapı yapım hizmet faaliyetleri, iç tesisat kontrol, sayaç kalibrasyonu, sayaç okuma, gaz kesme-açma bulunmaktadır.

Enerji hizmetleri sektöründe öncü şirket konumunda olan Enervis, çevreci, verimli ve kaliteli çözümleri, grup şirketleri arasındaki sinerjik iş birliğini ve yetkin insan kaynağını kullanarak müşterilerine sunmaktadır.

Türkiye’de enerji verimliliği alanının lider hizmet sağlayıcılarından olan Enervis’in rekabet avantajları, anahtar teslim çözümleri ve performans garantili iş modelidir.

Türkiye’nin ilk ve tek ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgesinin sahibi Enervis, 2016 yılında danışmanlık işkolunda, enerji yönetim sistemi kurulum danışmanlığı çalışmalarını başlatmış ve hizmet yelpazesini genişletmiştir. Diğer yandan Şirket, Türkiye’nin enerjisini verimli kullanması amacıyla, EWE AG’nin uluslararası platformda sahip olduğu enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji konularındaki know-how’ını yurtiçi piyasa bilgisi ile harmanlayarak kullanmaktadır.

Enervis, EWE Turkey Holding önderliğinde 2016 yılı Ağustos ayında Kayseri İncesu’da başlatılan Güneş Enerjisi Santrali Projesi kapsamında, santralin anahtar teslim uygulamasını (EPC) üstlenmiştir. Proje dahilindeki çalışmalarını, 2016 yılı Aralık ayında tamamlayan Enervis, solar EPC alanındaki ilk çalışmasını başarıyla tamamlamıştır. Kayseri İncesu’da 52.000 m2’lik bir alana, yaklaşık 12.500 adet güneş panelinden oluşan, 3 MW kurulu güce sahip olan santral, yıllık yaklaşık 5 milyon kWh üretimle 2.300 hanenin elektrik ihtiyacını yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarından karşılayacaktır.

Enervis’in, EWE AG iş birliğinde, Türk sanayicisine destek sunma hedefiyle 2015 yılında başlattığı Türkiye’de Enerji Verimliliği - EnEffTurN (Energy Efficiency in Turkey Now) Projesi’ne 2016 yılında devam edilmiştir. Proje kapsamında, Almanya’da yaygın olarak kullanılan DIN 16247 normu ışığında EWE AG’nin enerji verimliliği ve yönetimi felsefesi Türkiye piyasasına aktarılmaktadır.

EWE AG’nin bilgi birikiminden de yararlanarak ürün yelpazesini daha da genişleten

 • Anahtar teslim verimli tesis kurulumu,
 • Enerji ölçme ve izleme sistemleri,
 • Atık ısı geri kazanımı sistem çözümleri,
 • Atık ısından elektrik üretimi,
 • Basınçlı hava optimizasyonu,
 • Kojenerasyon/Trijenerasyon sistemleri,
 • Dolaşımlı tip akışkan yataklı kazan uygulamaları,
 • Elektrostatik filtre sistemleri,
 • Isı pompası sistemleri,

uygulamalarını anahtar teslim ve performans garantili olarak gerçekleştirmektedir.

EnerVAY modeli; Projelendirme, Performans Garantisi, Uygulama ve Finansman, Ölçüm ve Doğrulama, Geri Ödeme ve Bakım olmak üzere 6 aşamadan oluşmaktadır. Yapılan yatırımın geri ödemesinin elde edilen enerji tasarrufu üzerinden, aylık bazda alındığı EnerVAY modeli ile sanayicilerden enerji verimliliği projeleri için herhangi bir ek bütçe talep edilmemektedir.

Enervis, geliştirdiği iş modelleri ile enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji uygulamalarında Türkiye’nin önde gelen enerji hizmet ve danışmanlık şirketlerinden olmayı hedeflemektedir.

http://www.enervis.com.tr/