BURSAGAZ

  • 900.000'i aşan doğal gaz abone sayısı
  • Yenilikçi ve dinamik doğal gaz dağıtım şirketi
  • Leed Platinum sertifikalı Bursagaz yeni Genel Müdürlük binası

BOTAŞ tarafından doğal gaz satışı yapmak amacıyla 1989 yılından kurulan Şirket, 2004 yılında özelleştikten sonra Bursagaz adını almış; 2007 yılında ise EWE Turkey Holding bünyesine katılmıştır. Özelleştirme ile hızlı bir altyapı yatırım sürecine giren Bursagaz, şebeke optimizasyonuna odaklanmış bir hizmet sağlayıcıdır.

2016 yıl sonu verilerine göre Türkiye’nin ikinci büyük doğal gaz dağıtım şirketi olan Bursagaz, operasyonel ve yönetim açısından imza attığı projelerle sektöründe örnek alınan, rol model bir şirket konumundadır. Bursagaz, 900 binden fazla abonesi, 5.900 km’den fazla şebeke uzunluğu, teknoloji odaklı yönetim anlayışıile Türkiye’de örnek uygulamalara imza atmaktadır. Şirket, operasyonel faaliyetlerinin yanı sıra, eğitim, kültür ve sportif alanlarda kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle de toplumsal gelişime destek olmaktadır.

Son beş yılda gerçekleştirdiği başarılı projeler sonucunda, Türkiye dağıtım sektörünün ilk ve tek GRI A+ Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınlayan, “Great Place to Work Türkiye - En İyi İşverenleri Yarışması”nda birinciliğe yükselen ve aynı yarışmanın Avrupa ayağında ilk 50’ye girme başarısı gösteren, “IIP - Investors in People (İnsana Yatırım Yapanlar)” standardizasyonunu başarıyla tamamlayan ve ulusal enerji ağının ilk ve tek IIP sertifikasına sahip şirket unvanını kazanan Bursagaz, paydaşları için değer üretmeye ve örnek projeleri hayata geçirmeye kararlıdır.

Müşteri hizmetleri yapılanmasında yenilikçi bir yaklaşım olan Ofissiz Hizmet İş Modeli’nin uygulayıcısı Bursagaz, konusunda uzman 40’ın üzerinde müşteri temsilcisinin görev yaptığı, güncel teknoloji ile donatılmış çağrı merkezi ile Bursa halkının her türlü talep, öneri ve şikâyetine çözüm üretmektedir.

Bursagaz 2016 yılında, Bursa’nın medeniyetler başkenti olarak tanınan İznik İlçesi’ni, doğal gaza kavuşturmuştur. Temeli Ağustos 2014’te atılan, hat çalışmalarının büyük bir kısmı 2015 yılında yapılan yatırım 22 aylık bir sürecin sonunda tamamlanmıştır. İznik’in yanı sıra İrfaniye, Gökçeköy, Gündoğdu, Elbeyli, Yaylacık, Adaköy ve Kumlukalan mahallelerine doğal gaz arzı sağlanmıştır.

Bursagaz, 2016 yılı Mayıs ayı itibarıyla akıllı bina özelliklerine sahip çevre dostu yeni Genel Müdürlük binasını hizmete almıştır. Kendi enerjisini büyük ölçüde kendisi üreten Bursagaz’ın yeni Genel Müdürlük binası, yenilenebilir enerji kaynaklarından en üst seviyede yararlanılmasına imkân tanımakta ve yüksek bir çevresel performans sergilemektedir.

www.bursagaz.com